اخبار چرم نفیس

تفاوت چرم طبیعی و چرم مصنوعی در چیست؟

تفاوت چرم طبیعی و مصنوعی به عوامل بسیاری وابسته است و حقیقت این است که برای هر دو مزایا و معایبی وجود دارد و این به ترجیحات شخصی و آنچه می خواهید از چرم به دست آورید بستگی دارد. با چرم نفیس همراه باشید.

تفاوت های چرم طبیعی و چرم مصنوعی را بیشتر بشناسید!

تفاوت اساسی بین چرم طبیعی و مصنوعی، این است که چرم طبیعی از پوست حیوانات مانند گاو، گاومیش یا گاو ساخته می شود. چرم مصنوعی از پایه پلاستیکی ساخته می شود و سپس با موم، رنگ یا پلی اورتان برای ایجاد رنگ و بافت پردازش می شود.

چرم طبیعی واقعا منحصر به فرد است، زیرا هیچ پوستی شبیه به هم نیست. چرم گاو اغلب دارای علائم بارز منشأ خود مانند علائم کشش و رگه است و این به زیبایی محصول می‌افزاید. چرم اصل همچنین دارای منافذ و علائم ناسازگار است، به این معنی که ظاهری متمایز دارد. چرم مصنوعی بسیار یکنواخت است – حتی اگر طبیعی به نظر برسد، زیرا منافذ آن به صورت مصنوعی ایجاد شده است.

ماندگاری بالا

مزیت چرم واقعی دوام آن است. چرم واقعی می تواند سال ها بدون آسیب ماندن دوام بیاورد.

چرم اصل را می توان به دلیل ظاهر، حس و بوی خاص از چرم های مصنوعی تشخیص داد. با این حال، بسیاری از چرم‌های مصنوعی می‌توانند به خوبی چرم‌های واقعی باشند – این به ترجیحات شخصی و آنچه شما به دنبال آن هستید بستگی دارد.

با وجود اینکه کیفیت چرم مصنوعی به شدت افزایش یافته است، هنوز هم می توانید به راحتی تفاوت بین این دو را تشخیص دهید. در ادامه لیستی از برجسته ترین تفاوت هایی که می توانید بین چرم مردانه و زنانه طبیعی و مصنوعی پیدا کنید آورده شده است:

  • بو: بوی چرم مصنوعی یادآور بوی مواد شیمیایی و وینیل است. از طرف دیگر چرم طبیعی بوی غلیظ، خاکی و کمی شیرین دارد. این احتمالا یکی از ساده ترین راه ها برای متمایز کردن چرم مصنوعی از طبیعی است.
  • سطح: چرم طبیعی همیشه با خطوط ظریف، منافذ ریز و براق صاف همراه است.
  • پشت: پشت چرم مصنوعی دارای پوشش پارچه ای است که جیر نامیده می شود. با این حال، فناوری پوشش چرم در طول سال‌های گذشته بسیار توسعه یافته است و این دو را بیش از هر زمان دیگری شبیه‌تر کرده است.
  • سوزاندن چرم: وقتی یک تکه کوچک از چرم مصنوعی را روی آتش می سوزانید، به سمت داخل پیچ می خورد. در واقع، چرم مصنوعی بسیار قابل اشتعال است. همچنین بوی نامطبوع پلاستیک سوخته را منتشر می کند. از طرف دیگر چرم طبیعی به سختی آتش می گیرد.
  • تا کردن چرم: چرم اصل به روشی ملایم تا می شود. به دلیل استحکامی که در انحنا پیدا می کند، به راحتی چروک نمی شود. چرم مصنوعی چنین انحنای صافی را ایجاد نمی کند.
  • تست آب در چرم: چرم طبیعی توانایی جذب آب را دارد. اگر یک قطره آب بریزید، خواهید دید که ظرف 10 ثانیه جذب می شود. چرم مصنوعی این قابلیت را ندارد.
5/5 - (1 امتیاز)
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا